2018-10-03
Maďarský Digisport využíva na prenosy z 1. slovenskej hokejovej ligy (spravidla domáce zápasy maďarských mužstiev, t.j. DVTK Miškolc a MAC Budapešť) permanentne prenosový kanál (FEED) na družici Intelsat 10-02 z pozície 1° záp. s nasledujúcimi parametrami: 12 535 V, 4750 - 3/4.

2018-09-29
Funkciou PIP [picture in picture = obraz v obraze] sú vybavené TV obrazovky v miesnostiach B a C. V menšom rámiku beží napr. cyklistika a pred záverom etapy dôjde k výmene. To znamená, že sa finiš preteku zobrazí celoplošne.

2018-09-09
Anglický fanúšik národného týmu môže sledovať zápasy svojich miláčikov len prostredníctvom platformy Sky UK. Už nie na BBC, či ITV, ktoré vysielajú aj cez v Británii populárnu službu Freeview. Toto je len jeden príklad za všetky ďalšie. Príklad toho, kam spejeme...

2018-08-17
Objavil sa zvýraznený nápis ALEBO. Ten samozrejme značí divácku voľbu medzi spravidla dvoma alebo viacerými športovými udalosťami začínajúcimi približne v rovnakom čase. Bohužiaľ sme obmedzený počtom obrazoviek.
Čo sa týka tenisu, treba to brať najmä cez víkend s rezervou. Tenisové duely, najmä popoludní a večer, keď sa hrá väčšina futbalových líg, sú "vkladané" do medzier a prestávok medzi inými zápasmi. Odlišná situácia a teda uprednostnenie tenisu nastáva samozrejme pri slovenskej účasti!

2018-08-15
Dnes bude spustený kanál Orange Sport satelitnej platformy Orange Sat TV. Zatiaľ to vyzerá na SD rozlíšenie... Podujatia, ktoré budú sledovateľné výhradne cez túto platformu, budú označované O. Kedže tlačovú besedu spojenú s predstavením nového hráča na TV trhu Orange naplánoval až na štvrtok 16.8.2018, detaily prinesieme neskôr.

2018-08-06
Dnes okolo 21:00 dochádza k situácii, keď až v 3-och sálach pobeží program označený T, čo znamená ponuku spoločnosti Telekom Magio TV Biznis. Konkrétne sa v rovnakom čase bude prekrývať vysielanie 2. Bundesligy, 2. Anglickej ligy a tenisu z turnaja WTA v Montreale. Ako to technicky riešiť a či je možné realizovať projekciu 3 paralelných prenosov, opýtame sa Telekomu: Takže za každý box je cena za prenájom 1,94€/mesačne a jednorazová aktivácia pre 2. až 4. box 24,98€ (za každý box okrem 1-ého).

2018-07-20
Včera (19.7.2018) došlo k situácii, keď na voľnej TV stanici SuperTennis HD nemohol byť od začiatku vysielaný avizovaný zápas Martina Kližana kvôli tomu, že vysielateľ chcel dokončiť prenos zápasu z iného turnaja. V tenise je to normálne a tak sme na odvysielanie zápasu nášho tenistu použili prenosový kanál (FEED), ktoirý bol zakódovaný. Ohľadom retransmisie týchto FEED-ov (aj tých voľne prístupných) som sa obrátil na 2 spoločnosti, ktoré v SR kontrolujú ochranu duševného vlastníctva pri retransmisii, ale odpovede som sa nedočkal. Pri tomto prenose bola ešte napr. možnosť dekódovania srbskej verzie programu Arena Sport 2 z balíka Polaris Media na satelite BulgariaSat a pozície 1,9° vých. Používaný systém Tandberg (Director) je odkódovateľný cez tzv. emuláciu v niektorých satelitných prijímačoch. Možností, ako sledovať takéto vysielanie, najmä tých v súčasnosti nelegálnych, je viacero.
V EÚ, ako propagátorke voľného trhu, by malo platiť, že občan EÚ si môže zakúpiť TV službu aj na území iného štátu únie bez obmedzení. A bolo by po takýchto problémoch. Toto je však nekonečná téma súvisiaca z obrovským biznisom ohľadom predaja autorských práv, ale mi v nej budeme v budúcnosti pokračovať.

2018-07-17
Chválime Telekom / Digisport: Dnes pružne reagovali na zápas A. K. Schmiedlovej plánovaný na cca 19:40, hoci pôvodne zápasy turnaja WTA v Bukurešti hodlal vysielať až od piatka!

2018-07-02
[Ako sa to dalo sledovať...]
T
akže Rybáriková bola na rumunskej verzii Eurosportu 1, neskôr švédsky Eurosport 2 ihneď po zápase Larssonovej s V. Williams prepol na Kužmovú s Petersonovou a Gomboša bolo možné sledovať na Nove Sport 1, tak ako to stanica ráno v deň zápasu avizovala na svojom webe. Schmiedlová a jediný úspešný Slovák Lacko sa na obrazovky nedostali. To len tak na ukážku...

2018-07-01
V pondelok začína Wimbledon. Budeme sledovať, či Nova Sport 1+2 ponúkne aj zápasy nejakých Slovákov, resp. či túto možnosť neponúkne iný zahraničný vysielateľ, ktorý má možnosť výberu kurtu. Napr. zajtra hrá Rybáriková s Rumunkou.... Uvidíme.

2018-06-17
V utorok o 12:00, resp. v stredu o 13:00 na odvysielanie Žrebu Európskych pohárov UEFA využijeme LIVE internetový stream zo stránky www.uefa.com (TV je samozrejme typu SMART, čo je ale v súčasnej dobe štandardom).

2018-06-12
Pokúsime sa v rámci možností priniesť maximálny počet zápasov MS vo futbale v rozlíšení 4K / UHD. Tieto budú zobrazené hlavne na projektore v spojenej sále B+C a to v cudzom jazyku.

2018-06-06
Včera sme cez Facebook a kontaktný formulár na oficiálnej stránke oslovili spol. UPC Slovensko, poskytovateľa satelitnej služby Freesat: Z odpovedí vyplynulo, že s verejnou projekciou programov Sport 1+2, Nova Sport 1+2 a Arena Sport 1 by nemal nastať právny problém. Každá udalosť, ktorú prinesieme vďaka tejto službe, bude od 1.7.2018 označená U.
Na Slovensku testuje nový satelitný operátor (16° vých.), ktorým by mal byť Orange. Ten zakúpil od českého partnera O2 sublicenciu pre SR na vysielanie nasledujúceho ročníka Ligy majstrov UEFA a tiež zažiadal o licencie na 4 (!) športové programy. O2 zrejme dodá know-how, resp. pomôže spol. Orange so spustením športových kanálov. Mimochodom v ČR republike O2 satelitnú službu neprevádzkuje. Pozrime na cenník služby O2 TV Business, ktorá je určená pre bary, puby, pohostinstvá a reštaurácie (je dostupný na internete vo formáte pdf): Za túto službu si O2 účtuje v prepočte 300€/mesačne (bez viazania sa je cena ešte vyššia)! Ak pôjde Orange touto cestou, ochraňuj nás Pán Boh.

2018-05-31
Pri tomto druhu podnikania je naozaj ťažké vyhnúť sa porušeniu niektorého z množstva zákonov a predpisov týkajúcich sa verejného šírenia audiovizuálnej tvorby, autorských práv a licencií duševného vlastníctva. Chceme sa k ideálnemu stavu aspoň priblížiť. Preto v našom pube budeme okrem iných využívať ponuku spoločnosti Telekom Magio TV Biznis. Táto nám umožní legálne šírenie nasledovných športových a všeobecných programov, kde sa športové prenosy vyskytujú: Digisport HD 1-5, Eurosport 1/2, STV 1/2, Markíza/Dajto, JOJ/JOJ Plus. Každá udalosť, ktorú prinesieme vďaka tejto službe, bude od 1.7.2018 označená T. Kroky smerujúce k súladu s platnou legislatívou a legalizáciou príjmu ďalších programov budú nasledovať.

2018-05-24
Srdcom podniku je 4K HDMI matrix switcher, ktorý prepína 4 zdroje videa a audia pre 4 zobrazovače (TV obrazovky alebo projektor) nezávisle: Na každej zo 4 obrazoviek môže bežať iná športová udalosť. V servisnej miestnosti môže obsluha vidieť na rozdelenom displeji notebooku, čo návštevníci práve sledujú na obrazovke v tej-ktorej miestnosti.


© Compiled by bmilan 2015-2018